Zabiegi dermatochirurgiczne:

Usuwanie zmian laserem CO2 to zabieg bardzo prosty, krótki i bezbolesny. Urządzenie emituje wiązkę niewidzialnego dla oka światła, która pochłaniana jest przez wewnątrz- i zewnątrzkomórkową wodę. Energia lasera jest pochłaniana przez uwodnioną tkankę, która odparowuje. Podczas zabiegu nie występuje krwawienie, a podczas gojenia często nie tworzą się blizny.
Łyżeczkowanie polega na mechanicznym usunięciu niewielkich zmian skórnych przy pomocy specjalnej łyżeczki dermatologicznej. Po zabiegu może pozostać niewielka blizna. Większe i głębsze zmiany usuwa się chirurgicznie przy użyciu skalpela. Oprócz zmienionej chorobowo tkanki usuwa się również fragment zdrowej znajdującej się w pobliżu. Po takim zabiegu konieczne jest założenie szwu i noszenie opatrunku ochronnego. Powstałych blizn nie można opalać przynajmniej przez 6 miesięcy.
Elektrochirurgia jest metodą usuwania zmian przez ich obcięcie za pomocą prądu wysokiej częstotliwości przepływającego przez tzw. „nóż elektryczny”. Zaletą zabiegu jest szybkość, mała inwazyjność oraz brak krwawienia.
Kriochirurgia to metoda leczenia polegająca na kontrolowanym niszczeniu tkanek przez ich zamrożenie od temperatury ok. -90 stopni. Zabieg nie wymaga znieczulenia, a pacjent odczuwa jedynie delikatne pieczenie, które ustępuje po 10 minutach. W miejscu wymrożenia może powstać rumień lub obrzęk oraz pęcherz, którego wygojenie trwa do 4 tygodni.